0533 923 44 15 - 0535 826 29 52 info@mavikulvar.com

Çocuk Yüzme

Düzenli spor yapan çocuklarda öğrenme kapasitesi ve kendine güven duygusu gelişir.Kas gelişiminden obeziteye, zihin gelişiminden kalp hastalıklarına kadar çocuk sağlığına ve gelişimine olumlu katkı sağlayan bir aktivitedir.
Çocuklar, vazgeçemedikleri oyuncakları haline gelen tablet ve telefonlar nedeniyle gün geçtikçe daha hareketsiz bir yaşam sürüyor. Bu durum kaçınılmaz olarak fazla kilo ve obezite sorununu beraberinde getiriyor. Yüzme hem obeziteyle savaşmak, hem de sağlıklı vücut kütle indeksine ulaşmak için tercih edilebilecek en iyi egzersizlerden biridir.

Her çocuk suda oynamayı sever. Üstelik su hareket kabiliyetini kolaylaştırdığı için, özellikle kilo fazlası olan çocuklara da yardımcı oluyor. Bu sayede hem diyabet, kalp hastalıkları riskini düşürmek mümkün olabiliyor, hem de çocuk çok daha enerjik oluyor. Yüzme yeme bozukluğu olan çocuklarda iştah arttırarak sağlıklı vücut gelişimine de katkı sağlıyor.

Yüzme açık alanda yapılan koşma, atlama gibi sporlara oranla düşme riskinin çok daha az olması nedeniyle tercih edilebilecek sporlar arasında yer alıyor.
kasın harekete karşı gösterdiği direnç düşük olması nedeniyle denge kaybı yaşayan ve bu nedenle düşme riski daha fazla olan çocuklarda tercih edilebilecek sporlardan biridir. Çocuklar suyun içinde ağırlıksız hale geldikleri için düşük kas tonusu hareket kabiliyetini daha az engel oluyor. Motor becerilerini geliştirerek daha iyi denge sağlamalarına da yardımcı oluyor.

Genel olarak egzersiz vücutta mutluluk hormonu olarak tanımlanan serotonin miktarını artırıyor. Yüzme sonrasında da artan hormonlar çocukların kendilerini çok daha iyi hissetmesine yardımcı oluyor.

Yüzmenin psikolojik olarak rahatlatıcı etkisi çocukların zihnini de dinç tutuyor. Düzenli olarak bir sporla ilgilenen çocukların okul başarısının arttığı da gözlemlenmiştir.

Yüzme sporunun düzenli şekilde yapılması çocuklarda başarı, disiplin, adaptasyon gibi özelliklerin artmasını sağlamaktadır.

Sertifikalar

Fiyat Teklifi Al

пародонтоз что этоfollowers for instagram